• yazarların ilk ticari faaliyetleri

  .
  Pazarda soğuk su satma işine girdik. Kimse almadı beş saat geçti sular ısındı. Bir adam verin bakalım çocuklar sudan dedi verdik. Bu ne be kaynar bu dedi suyu bitirdi hadi para Mara yok dedi. O günden sonra talih hep bana tekme atıyor. Kısmet.
  4 ... kale3112
 • uludağ sözlük

  .
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2187605/+

  inşallah işe yarar da bu sapık şerefsizi bir daha görmeyiz.

  Sapıkların dadandığı sözlük.
  10 ... planecrashed
 • sözlük erkeklerinin elleri

  .
  sözlükte cinsiyet mefhumu tamamen ortadan kalktı. kimsenin cinsi belli değil. yürüyoruz ama kız mı erkek mi doberman mı bilmeden, koca bir bilinmeze yürüyoruz.

  neyse mefhum kelimesini cümle içinde kullanıp karıya kıza hava atmaya geldiydim ben zaten.
  9 -2 ... kinamiyo takao
 • gönül dağı dizisi

  .
  Tam gülüyoruz eğleniyoruz tak bir hüzün oluyor seyirci alt üst. Bir düğün oluyor şarkı türkü sonra hop sefer in evi yandı. Bu gelgitler bize zarar verir sayın yönetmenim.
  5 ... kale3112
 • insanların giyiminden sana ne at kafası

  .
  Ulan aklı 1900lerin başında kalmış, onu da gtünden anlamış skik.

  Atatürk baş örtüsünü mü yasakladı.

  Atatürk cüppeyi fesi yasakladı ki bu kıyafetleri giyen insanların bir dini zorunlulukları yoktu. Tamamen bir ortadoğu geleneğiydi ve yeni kurulmuş çağdaş bir ülkeyi modern dünyaya entegre etmek için harf inkılabı, takvim ve ağırlık ölçülerinin değiştirilmesinden hiçbir farkı olmayan bir değişim stratejisiydi o.

  Ve insanlar Türkiyenin bir arap yada ortadoğu ülkesi olmadığını kanıksadıktan sonra bu yasak kaldırılabilirdi.

  Atatürk muhteşem bir insandı. Bugün yaşasa günün gerekleri olarak tüm yasakları kaldıracak, dinli dinsiz her türden yobaza ilk karşı çıkacak kişi olurdu.

  2021 yılında Bu tarz yasakçı yobazların utanmadan atamızı ağzına almalarına, kendi örümcek beyinlerinden çıkan zırvalara alet etmelerine dayanamıyorum.

  Yallah kuzey Koreye...
  4 ... new kid on the block
 • türk kadınlarını diğer kadınlardan ayıran özellik

  .
  Bunlardaki bu 'aşırı ilgi görüyorlar egoları tavan yavvv' triplerine de hastayım.

  1. Var olduğunu düşündüğünüz O ilgiyi gösteren yine siz ve sizin cinsiyetiniz.
  2. Sosyal medyadan sürekli taciz edercesine mesaj almak ego arttıran bir durum değil, artık tam tersi endişe verici bir hal aldı. Kilitli hesaba bile hatta fotoğrafı bile olmayan hesaba bile bir sürü mesaj gelebiliyor. Hoşuna gideni vardır elbet ama şahsen benim için bu tacizden başka bir şey değil.
  3. Norveç kadınlarının rüyasında göremediği ilgi mi? :D haklısınız, bir Norveç kadını bir Türk kadını kadar 'taciz edilmez', kıskançlık adı altında erkek arkadaşı, kardeşi, babası vs. Tarafından kısıtlanmaz, sokakta saat ve kıyafet fark etmeksizin rahatça gezer, kıyafetlerinden dolayı ayrıştırılmaz ve namussuz ilan edilmez, hayallerinin önüne muhtemelen set çekilmez, sırf kadın olduğu için toplum 'ahlakçılığa' soyunmaz, götünde namus namus diye gezmez. Bütün bunlar ilgi ise size göre aman kalsın anam ilginiz de batsın. Rahat bırakın kadınları.

  Türk kadınlarını (ve pek çok orta Doğulu kadını), Avrupa ve Amerika'daki kadınlardan ayıran en büyük özellik hiçbir şekilde ve anlamda özgür olamamaları ve hayatları boyunca hep yönetilmeye çalışılmalarıdır ama aile, ama toplum tarafından.
  4 -1 ... ben buraya icimi dokucem
 • günün fotoğrafı

  .
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2173911/+
  Günün en anlamlı anı..

  Kürsünün en üst basamağında altın madalyalı bi Türk, göklerde dalgalandırdığı ay-yıldız ve türk istiklal marşımız...
  1 ... kafir cinn
 • david gilmourun parmaklarii

  .
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2172602/+
  14 -3 ... 128 milyar dolar
 • hufflepuffle

  .
  Sözlükteki malum kesimi kudurtan yazar.

  iyi ki varsın kandaşım..
  2 -2 ... kafir cinn
 • vedalaşmak

  .
  Anneni aradım, don hazırla dedim.

  Ne oldu işedin mi dedi...

  Arkadaş ben neden yılmaz Güney filmi gibi olamıyorum ya.

  Laf mu şimdi?
  2 ... mastor
 • azerbaycan kazakistan özbekistan ın desteği

  .
  yangınlarda azerbaycan 500 kişilik ekip gönderdi. kazakistan manavgat'a kardeşlik ormanı kurmak için fidan hazırlıyor. ayrıca ülkemizde okuyan kazak, özbek, türkmen öğrenciler yangın alanlarında millete su dağıtıyorlar. özbekistan da ağaçlandırma çalışmaları yapacağını bildirip destek mesajı yayınladı. bu ülkelerin vatandaşları da yangınların olduğu alanlarda millete, kendi milletine destek oluyor.

  sizin ümmet kardeşleriniz nerede lan? o avradını soyunu ırkını siktiğimin arap bedevileri nerede ulan? katar katar diye ölüyordunuz. siktiğimin katar'ı hangi delikte? suudi arabistanlı çöl fareleri nerede? farslar, pakistanlılar, afganlar da piyasada yok!

  önümüze gelen müslüman çöl devesine kardeş dedik, sikilmedik bir kulağımızın arkası kaldı. uyanın artık!

  azerbaycan askeri erzak taşıyor.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2172046/+

  özbekistan'ın mesajı

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2172048/+

  millete su taşıyan kazak türkleri

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2172049/+
  20 -4 ... deli cevatin saati
 • 30 temmuz 2021 konya da 7 kişinin öldürülmesi

  .
  Yolda giderken kafasina kiremit dustu oldu diye haber atsan suraya
  Uludag solcu tayfa: malum parti isi gibi duruyor ahahahahahahahahhahahahabababahab..
  2 -11 ... micheal
 • orman yangınları

  .
  Yanmış hayvan fotosu videosu paylaşılmasını ben destekliyorum. insanlar gerizekalı ve şuursuz olduğu için 10 tane ağaç yandı fidan dikeriz olur sanıyor. Göreceksiniz! Gözlerinizi kapatıyor olmanız orda yanarak can veren kaplumbağayı geri getirmiyor! Psikolojinizi de sikerler.
  11 ... bayandanazkullanilmis
 • sabah akşam kılık kıyafet konuşan ülke

  .
  Bizim ülke oluyor.

  Bildiğin ülkede “kıyafet siyaseti” var.

  Açık mı kapalı mı konusu sadece ayran tercihinde önemlidir, anlayın şunu artık.
  1 -1 ... bu koyden olsam ne olacak
 • reklamsız sözlük istiyoruz

  .
  iki entry gireceğiz telefon donuyor. Bizim herkes gibi yarım elmalı telefonumuz yok. Zor bela ayakta duruyor emektar. Entry gireceğim video aşağıda oynuyor. Telefon ateş gibi.
  3 -1 ... kale3112
 • yazarları en son üzen şey

  .
  Bugün youtube'da rastgele takılırken algoritmanın kurbanı oldum.

  Videonun birinde evlatlarının yemin töreni için nizamiyeye gelen anne babalarla hınca hınç dolmuş alan. töreninin ardından hepsi evlatlarına sarılıyor, öpüşüp koklaşıyorlar. Bu esnada askerlerden biri yere çökmüş başı önde, eliyle yüzünü kapatmış ağlıyor.

  Meğer çocuk öksüzmüş. O kalabalığın içinde sahipsiz, kimsesiz hissetmiş belli ki. Orda bulunup durumu öğrenen annelerden bir tanesi gidip çocuğa sarılıyor, teselli etmeye çalışıyor. "ağlama kuzum kurban Olurum sana" falan diyor ama çocuk nasıl sarsıla sarsıla hüngür hüngür ağlıyor.

  kim bilir nasıl içi yandı garibimin. Gözlerim dolu dolu izledim. iş yerimde utanmasam ağlayacaktım.

  Ne zor hayatlar var ya. Allah'ım sen hiçbir evladı anasız babasız koma.
  2 ... collateral
 • kör kedi bakım rehberi

  .
  Çalıştığımız konteynerin yanında sabaha doğru viyaklama sesiyle uyandım. 2 tekir yavrusu vardı. Tahmini bir iki aylık. Yavrulardan birinin gözleri kapalı ve aşırı çapaklanmıştı. Kardeşi onun gözlerini yalayarak temizliyordu. Akşamdan kalan çayla gözleri kapalı yavrunun çapaklarını temizledim kendi kedimin de çapaklarını çayla temizlerim ama durum çayla düzelecek gibi değildi. Ertesi gün kedileri attım arabaya veterinere götürdüm. Parazit aşılarını yaptılar. Gözleri kapalı kedinin gözünü açınca durum ortaya çıktı. Kedinin gözüne perde inmiş ve iltihaplanmış. Torbased mi torbex mi ne sürdüler. Daha sonra ilaçları alıp ben tedaviye devam ettim. iltihabı kuruttuk ama kedinin korneası dumanlı olduğundan göremiyor artık. Sadece ışığı algılayabiliyor. Diğer kardeşinin boynuna zil taktık ki yerini anlayabilsin. Kör olan gözlerindeki iltihap iyileşince hızla kilo almaya başladı. Tüyleri filan da parladı. Neredeyse kardeşini yakaladı gelişim olarak.

  Ne zaman konteynerin yanına gitsem kör olan kedi geldiğimi anlayıp miyavlamaya başlıyor. Burnuyla havayı koklayıp beni arıyor. Artık o alanı da ezberlemiş yürürken sağa sola çarpması da azaldı. Kardeşi de analarından daha delikanlıymış bırakmadı kör kediyi. Hep yüzünü gözünü yalayarak temizliyor. Ama kör kedinin ben gelince miyavlayıp havayı koklaması, gel deyince koşa koşa gelip ayaklarıma sürtünmesi yüreğimi sıkıştırıyor. Daha doğarken hayata 1-0 yenik başlamış. Yazık be. Öyle korkuyorum ki bi arabanın altında kalır malır diye.
  3 ... centurion